ornament.png

Kelionės Žemaitijoje: Šaltojo karo muziejus

Kelionės po Žemaitiją visuomet įsimena dėl įstabaus ir unikalaus kraštovaizdžio. Kalvos, įdubos, upeliai, pelkės, ežerai su salomis ir pusiasaliais, miškai – įvairi natūraliai susiformavusi Žemaitijos gamta lepina įspūdingais vaizdais. Todėl labai netikėta kelionėje aptikti Šaltojo karo muziejų. Grėsminga ir jaudinanti atmosfera su nepaprastai įdomiais muziejiniais objektais puikiai atspindi tamsiąją krašto istorijos pusę. Muziejus, kontrastuodamas su svaiginančiai gražia gamta, labai pagyvins ir subalansuos kiekvieno kelionę.

Šaltojo karo muziejus įsikūręs netoli Platelių ežero, miškingoje Plokštinės plokščiakalvėje. Muziejaus ekspozicija įrengta buvusioje sovietų raketų bazėje, viename iš pirmųjų Sovietų Sąjungos balistinių raketų šachtinių paleidimo kompleksų. Tai buvo galinga sovietų branduolinės ginkluotės grupuotė Lietuvoje Šaltojo karo metu, pajėgi sunaikinti visą Europos žemyną. Trisdešimties metrų gylio šachtoje talpintos keturios balistinės raketos SS-4 buvo nutaikytos į skirtingus Vakarų Europos miestus. 

Muziejaus ekspozicinėse salėse demonstruojami kovinės raketinės technikos ir kitos karo ginkluotės pavyzdžiai, autentiški ginklai, įvairi karinė įranga. Muziejuje gausu nuotraukų, grafinės, garso ir vaizdo medžiagos, pasakojančios apie pusšimtį metų trukusį Šaltąjį karą, slaptą Sovietų Sąjungos ginkluotės organizavimą, karo pasekmes Lietuvai, Europai ir visam pasauliui bei baigtis, kurios galėjo nutikti. Pavyzdžiui, vaizdo instaliacijoje vaizduojama branduolinio sprogimo ir jo pasekmių imitacija.
Vienintelė tokio pobūdžio ekspozicija Europoje laukia visų Žemaitijoje, 24 km į šiaurę nuo Plungės. Visus ieškančius, kur apsistoti Žemaitijoje, kviečiame į svetingą kaip ir pats žemaičių kraštas viešbutį – „Oginski hotel”. Čia Jūsų laukia jauki nakvynė stilinguose, elegantiškuose apartamentuose ir aukščiausios klasės aptarnavimas.


Vis dar svarstote dėl viešnagės pas mus?

Užpildykite registracijos formą ir mes susisieksime su jumis per 24h.

icon-check

Kokybės
garantas

icon-check

Efektyvi
pagalba

icon-check

Greitas
aptarnavimas

Rezervuokite
icon-check

Kokybės
garantas

icon-check

Efektyvi
pagalba

icon-check

Greitas
aptarnavimas