ornament.png

Žemaitijos lankytinos vietos: Plungės (Oginskių) dvaras

Vasara – atostogų ir kelionių metas. Nemaža lietuvių dalis atostogas renkasi leisti užsienyje, tačiau vis daugėja tokių poilsiautojų, kurie lieka ilsėtis gimtojoje Lietuvoje. Itin dažnai – vakarinėje šalies dalyje, kurioje gausu paplūdimių, jaukių ir originalių poilsiaviečių, įdomių kultūrinių ir istorinių objektų. Vienas tokių – Žemaitijoje, Plungėje esantis įspūdingas Plungės, arba Oginskių, dvaras.

Ant Babrungo kranto stovintys Mykolo Oginskio rūmai – tai valstybinės reikšmės architektūros paminklas, turintis neįkainojamą kraštovaizdinę vertę. Prašmatnius neorenesansinio stiliaus rūmus XIX amžiaus pabaigoje projektavo vokiečių architektas Karlo Loranco, sugebėjęs Oginskių rezidenciją tobulai įkomponuoti į dviem tvenkinių eilėmis pažymėtą mišraus stiliaus parką. Šiandien šio parko priežiūra rūpinasi Oginskių rūmuose įsikūręs Žemaičių dailės muziejus, saugantis Oginskių šeimos rezidencijos paveldą bei tradicijas. 

Plungės svečiams atvertame Plungės dvare galima apžiūrėti visą įspūdingą rūmų ansamblį: dvaro kompleksą sudaro pagrindiniai centriniai rūmai su fasadus puošiančiomis prabangiomis skulptūromis, dvi oficinos, didelis neogotikos stiliaus žirgynas (beje, čia vėl buvo veisiami žemaitukų veislės arkliai), prižiūrėtojo ir teisininkų namai, laikrodinė, parko vartai, sargo namelis, taip pat didžiulis parkas.

Plungės dvaras žymus ne tik dėl savo grožio bei prašmatnumo, bet ir dėl švietėjiškos, kultūrinės veiklos. Mykolo Oginskio įsakymu čia veikė slapta daraktorių mokykla, našlaičių prieglauda, muzikos mokykla, kurioje mokėsi žymusis Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Oginskiai buvo žinomi dėl rūmuose saugomų knygų, tapybos darbų, skulptūrų ir archeologijos kolekcijų. Dvarą garsino naujovės bei pasiekimai technikos ir ūkio srityse. 

Pirmojo pasaulinio karo metu Oginskių dvarą užėmė vokiečiai. Nepriklausomybės metais dvaras atiteko Plungės savivaldai, tačiau Antrojo pasaulinio karo metu rūmus nusiaubė gaisras. Iki pat 1956 metų dvaras buvo visiškai nenaudojamas. Vėliau rūmai buvo renovuoti, čia įsikūrė Statybos technikumas. Nuo 1994 metų Plungės dvare įsikūrė Žemaitijos krašto istoriją ir tradicijas saugantis bei puoselėjantis Žemaičių dailės muziejus. 

Muziejaus tikslas – tirti ir saugoti Žemaitijos krašto praeitį ir kultūrinį palikimą, taip pat prižiūrėti ir puoselėti unikaliųjų Oginskių rūmų kompleksą. Muziejuje eksponuojamos Žemaitijos regiono kultūrą atspindinčios meno vertybės, eksponuojami žemaičių menininkų dovanoti profsionalūs tapybos darbai. Čia kasmet vyksta jau tradiciniu tapęs tarptautinis klasikinės muzikos M. Oginskio festivalis. 

Visus poilsiaujančius ir istoriniais LDK kunigaikščių takais keliaujančius Žemaitijos svečius kviečiame apsistoti puikiai žemaičių istoriją ir kultūrą įkūnijančiame „Oginski hotel” greta Oginskių dvaro ansamblio. Stilingas ir svetingas viešbutis Plungėje – „Oginski hotel” – geriausiam poilsiui ir prisiminimams.


Vis dar svarstote dėl viešnagės pas mus?

Užpildykite registracijos formą ir mes susisieksime su jumis per 24h.

icon-check

Kokybės
garantas

icon-check

Efektyvi
pagalba

icon-check

Greitas
aptarnavimas

Rezervuokite
icon-check

Kokybės
garantas

icon-check

Efektyvi
pagalba

icon-check

Greitas
aptarnavimas